Polska – Czechy 2:1 – Znów nam wtłukli

17 lipca, 2012
17 lipca, 2012 Artur Wagnerowski

Polska – Czechy 2:1 – Znów nam wtłukli

Tym razem chodzi o kinematografię. Moje miasto Pieszyce organizuje już VIII raz z rzędu Plenerowy Festiwal Filmów. W tym roku będą filmy polski i czeski. Zgłosiłem się na ochotnika, żeby zrobić plakat do tej imprezy co można zobaczyć w moich realizacjach. Nie jest on oszałamiający, ale co można zrobić w 2 godziny… Ogólnie nie o tym chciałem mówić. Raz byłem na tym festiwalu na filmie „Włatcy móch” było sporo ludzi, ale bez tłumów piłem piwo, ogólnie fajnie się oglądało. Dobrze to wspominam – fajnie zorganizowana impreza. Czasy się zmieniły w tym roku nie będę mógł pooglądać. Postanowiłem obejrzeć filmy prezentowane na festiwalu.

 

Pierwszy to Polski „80 milionów”. Trudno – gruba promocja tego filmu nie zaciągnęła mnie do kina. Jeszcze nie oglądałem, ale czytałem pochlebne opinie – dziś wieczorem sam sprawdzę. Posądzicie mnie o zakładanie z góry wyniku, rasizm czesizm i inne takie – obejrzyjcie to pogadamy.

 

Drugim filmem – na niedzielę są „Wycieczkowicze” – tym razem to film z Czech lub jak kto woli „czeski film”.
Wyobrażałem sobie go jako czeskie „amerikan paj” – tzn., że taka komedia seksualno – wyśmiewawcza – ucząca. Czyli zaciągamy młodych ludzi do kina obiecując im fajne laski i gołe cycki, później, kiedy przychodzą to wyśmiewamy wszystkie poważne rzeczy, aby na samym koncu bohaterowie doznali olśnienia i nagle zmienili się w poczciwych szanujących siebie i innych nastolatków. Na mnie też to działa Wróć. Ja jako znawca kina musiałem obejrzeć ten film, żeby móc się wypowiedzieć. Cóż zapraszam do obejrzenia już w następny weekend w lasocinie.

Tutaj galeria z filmu:

[nggallery id=7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact

WIDER PERSPECTIVE

Zobacz swoją Markę w szerszej perspektywie.
Zbuduj nowy wizerunek i zyskaj zaufanie klientów.

kontakt

+48 791283173

Contact